Deltagende klubber og kontaktpersoner

Klubbernes kontaktpersoner:


ABC: ABC cykling: Jens Nedergaard, mail: nedergaard.jens@gmail.com


ACK: Allerød cykelklub:  Benjamin Hesselberg, mail: benjamin.hesselberg@gmail.com


ACR: Amager Cykel Ring: Georg Morsing, mail: Georg.Morsing@sas.com


BBC: Birkerød Bicycle Club: Henrik Christensen, mail: henrik.christensen@live.dk


CC Grøndal: Mikael Siemsen, mail: Mikael@siemsen.dk


CCH: Cycle Club Hillerød: Mette Andersen, mail: metteandersen_@hotmail.com


CKF: Palle Campagner, mail: pcampagner@hotmail.com


CKK: Cykle Klubben Kronborg: Thomas Hannibal, mail: formand@ckkronborg.dk


CKV: C.K. Viking: Dan Kestler, mail: sommercup@ckv.dk


DBC: Dansk Bane Cykling, Mikael Kamstrup, mail: mikaelkamstrup@gmail.com


FA 2000: Michael Nielsen, mail: mickni33@hotmail.com


FBL: Frederiksberg bane og landevejsklub: Steen Petersen, mail: Steenp@icap.dk


FNM: Food -N - Motion: Henrik Melbye, mail: Melbye@food-n-motion.dk


GCC: Gentofte Cykelklub : Rasmus Magnussen, mail: rasmusmagnussen87@gmail.com


GCM: Gribskov Cykel Motion: Michael Kaul, mail: mickau7@gmail.com


GCT: Geronimo Cycling Team: Kasper Erbo Mortensen, mail: kaspererbo@hotmail.com


Holte CK: Holte cykelklub: Søren Svenningsen, mail: sds@danskflaskegenbrug.dk


HFTC: Hillerød Fysio Klub: Thomas Liebmann, mail: Lcycling@icloud.com


OCC: Ordrup cykelklub: Michael De Voss, mail: michael@devoss.info


Oticon CC: Oticon Cycling Club: Mikael Andersen, mail: mika@oticon.com


PAF: Pedal-Atleterne Fredensborg: Lasse Timmermann, Mail: timmermannlasse@gmail.com


PI: Politiets Idrætsforening, Johannes Risbjerg, mail: leris@outlook.dk og  jrj004@icloud.com


RCC: Rapha Cykel Klub: Rasmus Vest, mail: rasmus.vest@rapha.cc


Rytter DK: Flemming W. Maunsbach, mail: fw@maunsbach.dk


SCM: Snekkersten Cykelmotion: Martin Lyngsted Nielsen, mail: info@snekkerstencykelmotion.dk


TIC: Team Intelligent Cycling: Karsten Hoffman, mail: Hoffmann@outlook.dk


Velo Pave: Birgitte Jørgense, mail:  lebinama@hotmail.com

Buwi Grafisk


Nyheder


D. 10. november 2019


Datoer 2020


D. 10 september 2019


Tusinde tak for i år, vi glæder os til at se jer på landevejen 2020.

 

Der var sket en fejl med gavekortene til afslutningen, se vedhæftet bilag


Bilag



D. 04. september 2018


Slutstillingen 2018


Billeder fra afslutning




Husk, denne regel:


Når I bliver overhalet af en hurtig kørende gruppe, må I ikke sætte jer på hjul af denne gruppe og hvis i kommer til at køre med en langsommer gruppe, skal i blive bagerst i gruppen









Sommercup.dk - Copyright 2020