Deltagende klubber og kontaktpersoner
Rex Cykler
Buwi Grafisk


Klubbernes kontaktpersoner:


ABC: ABC cykling: Jens Nedergaard, mail: nedergaard.jens@gmail.com


ACK: Allerød cykelklub:  Benjamin Hesselberg, mail: benjamin.hesselberg@gmail.com


ACR: Amager Cykel Ring: Tim Stokholm, mail: tim@freniti.dk


BBC: Birkerød Bicycle Club: Henrik Christensen, mail: henrik.christensen@live.dk


CCH: Cycle Club Hillerød: Mette Andersen, mail: metteandersen_@hotmail.com


CKK: Cykle Klubben Kronborg: Thomas Hannibal, mail: formand@ckkronborg.dk


CKV: C.K. Viking: Dan Kestler, mail: sommercup@ckv.dk


FBL: Frederiksberg bane og landevejsklub: Steen Petersen, mail: Steenp@icap.dk


FNM: Food -N - Motion: Henrik Melbye, mail: Melbye@food-n-motion.dk


GCC: Gentofte Cykelklub : Rasmus Magnussen, mail: rasmusmagnussen87@gmail.com


GCM: Gribskov Cykel Motion: Dennis Martinsen, mail: dennismartinsen@email.dk.


Holte CK: Holte cykelklub: Søren Svenningsen, mail: sds@danskflaskegenbrug.dk


HFTC: Hillerød Fysio Klub: Thomas Liebmann, mail: Lcycling@icloud.com


OCC: Ordrup cykelklub:  Anders Skibsted Mogensen, mail: skibstedmogensen@gmail.com

                                        Michael De Voss, mail: michael@devoss.info


Oticon CC: Oticon Cycling Club: Mikael Andersen, mail: mika@oticon.com


PAF: Pedal-Atleterne Fredensborg: Lasse Timmermann, Mail: timmermannlasse@gmail.com


PI: Politiets Idrætsforening, Johannes Risbjerg, mail: leris@outlook.dk og  jrj004@icloud.com


RCC: Rapha Cykel Klub: Michael Stockflech, mail: michael.stockfleth@rapha.cc


TSC: Team Saaby Cykler:  Martin Lyngsted Nielsen, mail: kontakt@teamsaabycykler.dk


Nyheder


D. 10. november 2019


Datoer 2020


D. 10 september 2019


Tusinde tak for i år, vi glæder os til at se jer på landevejen 2020.

 

Der var sket en fejl med gavekortene til afslutningen, se vedhæftet bilag


Bilag



D. 04. september 2018


Slutstillingen 2018


Billeder fra afslutning




Husk, denne regel:


Når I bliver overhalet af en hurtig kørende gruppe, må I ikke sætte jer på hjul af denne gruppe og hvis i kommer til at køre med en langsommer gruppe, skal i blive bagerst i gruppen




















Sommercup.dk - Copyright 2015