Deltagende klubber og kontaktpersoner


Klubbernes kontaktpersoner:


ABC: ABC cykling: Jens Nedergaard, mail: nedergaard.jens@gmail.com


ACK: Allerød cykelklub:  Benjamin Hesselberg, mail: benjamin.hesselberg@gmail.com


ACR: Amager Cykel Ring: Tim Stokholm, mail: tim@freniti.dk


BBC: Birkerød Bicycle Club: Henrik Christensen, mail: henrik.christensen@live.dk


CCH: Cycle Club Hillerød: Mette Andersen, mail: metteandersen_@hotmail.com


CKK: Cykle Klubben Kronborg: Thomas Hannibal, mail: formand@ckkronborg.dk


CKV: C.K. Viking: Dan Kestler, mail: sommercup@ckv.dk


FBL: Frederiksberg bane og landevejsklub: Steen Petersen, mail: Steenp@icap.dk


FNM: Food -N - Motion: Henrik Melbye, mail: Melbye@food-n-motion.dk


GCC: Gentofte Cykelklub : Rasmus Magnussen, mail: rasmusmagnussen87@gmail.com


GCM: Gribskov Cykel Motion: Dennis Martinsen, mail: dennismartinsen@email.dk.


Holte CK: Holte cykelklub: Søren Svenningsen, mail: sds@danskflaskegenbrug.dk


HFTC: Hillerød Fysio Klub: Thomas Liebmann, mail: Lcycling@icloud.com


OCC: Ordrup cykelklub:  Anders Skibsted Mogensen, mail: skibstedmogensen@gmail.com

                                        Michael De Voss, mail: michael@devoss.info


Oticon CC: Oticon Cycling Club: Mikael Andersen, mail: mika@oticon.com


PAF: Pedal-Atleterne Fredensborg: Lasse Timmermann, Mail: timmermannlasse@gmail.com


PI: Politiets Idrætsforening, Johannes Risbjerg, mail: leris@outlook.dk og  jrj004@icloud.com


RCC: Rapha Cykel Klub: Michael Stockflech, mail: michael.stockfleth@rapha.cc


TSC: Team Saaby Cykler:  Martin Lyngsted Nielsen, mail: kontakt@teamsaabycykler.dk

Rex Cykler
Buwi Grafisk


Nyheder


Hej alle, I må alle have en dejlig sommer og tak for et godt forår, med en masse godt cykelløb, vi ses igen D. 8. august 2019.









D. 26. februar 2019

NB: Holdløbet er flyttet fra d. 13. juni til D. 11. juni 2019, da det ikke var muligt at få tilladelse D. 13. juni 2019.


D. 04. september 2018


Slutstillingen 2018


Billeder fra afslutning




Husk, denne regel:


Når I bliver overhalet af en hurtig kørende gruppe, må I ikke sætte jer på hjul af denne gruppe og hvis i kommer til at køre med en langsommer gruppe, skal i blive bagerst i gruppen




















Sommercup.dk - Copyright 2015